Zebranie

W dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach w godzinach 17:00 - 18:00 konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

W dniach 22 - 23 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły - Natalia Rybak, Filip Drygalski i Karol Kocik - pod opieką pana piotra Stelmaszczyka wzięli udział w finałowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej, który odbył się w Krakowie. Uczestnicy wyjazdu pierwszy dzień spędzili na zwiedzaniu miasta - największe wrażenie zrobiła na nich Katedra Wawelska, Rynek Główny, Smok wawelski oraz Kazimierz. Podczas wieczornego spaceru spotkali także absolwentów naszej szkoły - Karola Miłkowskiego i Szymona Goździewicza, których oprowadzali po pięknym Krakowie, ponieważ zajętym nauką studentom od początku studiów nie udało się wyjść poza miasteczko studenckie. W związku z tym był to dla nich ekscytujący „wypad w miasto”: Karol odkrył dawną dzielnicę żydowską, zwaną przez studentów „okrąglakiem”, a Szymon po raz pierwszy ujrzał Wawel i ziejącego ogniem smoka. Ponadto uczestnicy wyjazdu (i przewodnicy studentów po Krakowie) wybrali się również do restauracji gruzińskiej oraz na pyszne zapiekanki. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wyprawa do restauracji „Kebab Jerusalem” - ulubionego miejsca Filipa, ponieważ miejsce to słynie z tego, że… można tam zjeść kebab zaakceptowany przez wyznawców trzech religii monoteistycznych.

Drugi dzień wyjazdu poświęcony był na zmagania konkursowe – nasi uczniowie wzięli udział w teście, składającym się z wymagającej ogromnej wiedzy historycznej rundy pytań i fascynującej gry terenowej. Dlatego uczestnicy wyjazdu opuszczali dawną stolicę Polski z myślą, że podróże naprawdę kształcą oraz z nadzieją na zakwalifikowanie się do etapu finałowego.