Gdzie się niebo
i morze chcą zejść coś woła,
daleko stąd
marzenia są.
Jeśli łódź moją pchał będzie wiatr
i mnie wesprze,
te sny za mgłą,
zdołam znaleźć,
wcale nie tak daleko stąd!
„Vaiana. Skarb oceanu”

W piątek 23 czerwca 2023 roku w auli szkoły ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość podzielona była na dwie części: w części pierwszej, która odbywała się w auli szkolnej, wręczono świadectwa, nagrody i dyplomy wszystkim uczniom wyróżniającym się ze względu na bardzo dobre wyniki w nauce, aktywność w Samorządzie Szkolnym i udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, część druga miała charakter kameralny – odbywała się w salach szkolnych, w których uczniowie spotkali się ze swymi wychowawcami, by otrzymać świadectwa ukończenia szkoły.
Na początku spotkania głos zabrała pani Dyrektor naszej szkoły – pani Małgorzata Jasitczak, która podziękowała wszystkim za niezwykle intensywny rok nauki i uczestnictwa w różnego rodzaju szkolnych przedsięwzięciach oraz przekazała wszystkim życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji. Po wygłoszeniu przemówienia pani Dyrektor, wraz
z wychowawcami klas, wręczyła dyplomy i nagrody.
Ostatnim, zaskakującym akcentem spotkania, była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy Ib LO, którzy w krótkiej formie teatralno – muzycznej przypomnieli uczestnikom spotkania, jak szybko upłynął czas spędzony w szkole oraz „śpiewająco” uświadomili wszystkim fakt, że wakacje to czas, jaki można spędzić na podróżowaniu, realizacji planów i spełnianiu marzeń.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy udanych wakacji!!!