Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciła akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam". 7 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 dołączyliśmy jako szkoła do kilkuset tysięcy osób z ponad 2 tysięcy placówek. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Książka powinna kojarzyć się ze spokojem, odprężeniem, wolnym czasem, rozrywką, jednym słowem z przyjemnością.
Naszą szkolną akcję czytelniczą przeprowadziliśmy w pięknych okolicznościach przyrody, na łące za szkołą. Pogoda dopisała, był piękny słoneczny dzień. Rozpoczęliśmy od czytania utworów naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej, której rok właśnie świętujemy. Po tym wspólnym, głośnym czytaniu, każdy z uczniów i nauczycieli mógł zagłębić się w lekturę swojej ulubionej książki, którą tego dnia przyniósł do szkoły.