Z wielką radością i dumą pragniemy poinformować, że Aleksander Tłoczek – uczeń klasy IIIa – został zaproszony do finału konkursu literackiego „Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w języku. Świat ukryty w tekstach kultury”, którego organizatorem jest Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Olek został doceniony za napisanie pracy na temat „Jak zachwyca, kiedy nie zachwyca - jak kłócić się z kanonem?”, w której rozważał tę kwestię, powołując się na twórczość m. in. Zbigniewa Herberta, Witolda Gombrowicza, Juliusza Słowackiego, czy Stanisława Wyspiańskiego.
Drugi etap konkursu – część ustna - odbędzie się w piątek 14 kwietnia 2023 roku w siedzibie Wydziału Polonistki UJ przy ul. Gołębiej w Krakowie i będzie polegał na przygotowaniu przez ucznia pracy oratorskiej na zadany (tego samego dnia!) temat.
Trzymamy kciuki za Olka i życzymy mu sukcesu oraz połamania języka w czasie drugiego etapu!