W piątek 9 grudnia 2022 roku uczniowie klas Ia i Ib pod opieką pań: Joanny Prasol, Elżbiety Wichlińskiej oraz pana Sławomira Marczaka, a także uczniowie klas 4a i 4b pod opieką pani Paulina Kiedos – Jakóbczyk i pana Michała Fijołka wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Cel wyjazdu był nie tylko związany z zakupem prezentów i świątecznych pamiątek na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, lecz także odwiedzenie kilku miejsc, które jednoznacznie kojarzą się z historią Polski, kulturą, sztuką i teatrem.
Pierwszym punktem programu, jaki zrealizowały grupy, była wizyta w dwóch oddziałach Muzeum Narodowego we Wrocławiu – budynku, w którym eksponuje się cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka oraz budynek główny muzeum, w którym obejrzeć można było wybitne dzieła sztuki malarskiej i rzeźbiarskiej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska.
Po krótkim spacerze na wrocławski rynek, na którym można było dokonać zakupu pamiątek i rożnego rodzaju podarunków na odbywającym się właśnie Jarmarku Bożonarodzeniowym, uczniowie wraz z opiekunami udali się na ostatni, niezwykle ciekawy punkt wycieczki – do teatru: uczniowie klas pierwszych wybrali się na spektakl „Kolacja dla głupca” we Wrocławskim Teatrze Komedia, a maturzyści na „Blaszany bębenek” w Teatrze Muzycznym Capitol.
Podsumowanie, pełnej wrażeń wycieczki, obejrzeniem ciekawego spektaklu był dla wszystkich znakomitym zwieńczeniem niezwykle intensywnej, lecz satysfakcjonującej wizyty w stolicy Dolnego Śląska – we Wrocławiu.