13.10. uczniowie klas IIb, IIIa i IIIb pod opieką swoich wychowawców, pani Magdaleny Kapsy - Olejnik, pani Ewy Tomassy i pana Sławomira Marczaka pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzenia Powązek, gdzie spoczywa patron naszej szkoły - Zbigniew Herbert. Kolejnym punktem programu były Łazienki, przepiękne o tej porze roku. Następnie udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, które chociaż rzadko jest celem wycieczek, jest miejscem bardzo ciekawym. Obejrzeliśmy tam zbiory strojów ludowych oraz kolekcje przedmiotów użytkowych ludów różnych kultur - europejskich, azjatyckich i afrykańskich. Po odpoczynku w Złotych Tarasach przyszedł czas na musical "Aida" w Teatrze Roma. Spektakl urzekł nas wspaniałą grą aktorów, tańcem i scenografią.
Pełni wrażeń wróciliśmy już po północy do Bełchatowa. Wszyscy uczestnicy wycieczki ocenili, że to był długi, ale niezwykle udany dzień.