14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.
W naszej szkole dzień poprzedzający to święto, czyli czwartek 13 października 2022 roku, obchodzony był niezwykle uroczyście: ubrani na galowo uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom, dając tym samym wyraz swojego uznania dla trudu i specyficznej pracy, jaką nauczyciele wykonują. Ponadto ciekawym i niezwykle przyjemnym akcentem dnia było spotkanie całej naszej „Herbertowskiej” społeczności w auli szkolnej w celu obejrzenia akademii dedykowanej nauczycielom, a przygotowanej przez uczniów klasy IVb LO pod kierunkiem pana Michała Fijołka.

Przygotowane przez uczniów widowisko (wszyscy wykonawcy zasłużyli na Oscara!) miało komediowy charakter, a tematem przedstawienia było ukazanie nauczycielskich dylematów, jakie rodzą sie w czasie Rady Pedagogicznej. Widzowie poznali przy okazji kilku oryginalnych belfrów, którzy zastanawiali się, w jaki sposób wykorzystać otrzymaną od ministerstwa dotację...
To niezwykle serdeczne spotkanie zakończyło się pięknym akcentem – złożeniem życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz wręczenie drobnych upominków.