VI Budżet Uczniowski

Wystartowała VI edycja Budżetu Uczniowskiego
Zgłaszanie projektów - do 15.11.2024 r
Czekamy na Wasze pomysły!

Zebranie

W dniu 7.11.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

We wtorek 29 października 2024 roku w auli ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie odbyła się niezwykle wzruszająca i uroczysta ceremonia. W związku z Dniem Patrona oraz 100. rocznicą Jego urodzin widzowie, którymi byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, wzięli udział w uroczystości, która miała na celu przypomnienie twórczości Zbigniewa Herberta, biografii Poety oraz najważniejszych faktów z życia, które ukształtowały autora „Pana Cogito” jako artystę, poetę i człowieka niezłomnego. Część artystyczna spotkania poprzedzona była wydarzeniem ważnym dla naszej małej społeczności. Delegacje uczniowskie klas pierwszych wzięły udział w uroczystym ślubowaniu, którego dokonała pani Dyrektor szkoły – Małgorzata Jasitczak, a słowa wypowiadanej przez uczniów przysięgi stanowiły piękne wprowadzenie do części drugiej wtorkowego spotkania widowiska.
Częścią drugą uroczystości stanowiło widowisko słowno – muzyczne, którego autorami i wykonawcami byli uczniowie klasy IIb pod opieką pana Michała Fijołka.
Aktorzy zaprosili widzów w podróż po biografii twórczej Patrona, w poetycki sposób prezentując najważniejsze wydarzenia z życia Zbigniewa Herberta, poczynając od czasów dzieciństwa spędzonych we Lwowie, aż do ostatnich chwil życia autora Pana Cogito. Pięknym dopełnieniem całości był finał spektaklu – recytacja wiersza Przesłanie Pana Cogito, podczas którego wykonawcy zwrócili uwagę na to, jak ważne jest dla nas – kontynuatorów dzieła Poety – przesłanie, jakie Poeta nam pozostawił w swej twórczości.
Dopełnieniem tej niezwykłej uroczystości było zapoznanie widzów z fragmentami książki pani Beaty Lechnio pt. Mój wujek Zbyszek, przygotowane przez uczniów klasy IVb pod opieką pani Magdaleny Kapsy – Olejnik, dzięki któremu Zbigniew Herbert ukazał się słuchaczom z innej perspektywie – nie tylko jako wybitny poeta i artysta, lecz także jako człowiek inteligenty, dowcipny, błyskotliwy i realizujący w swoim codziennym życiu wartości takie jak prawda, wytrwałość i niezłomność.
To było piękne i mądre widowisko.