VI Budżet Uczniowski

Wystartowała VI edycja Budżetu Uczniowskiego
Zgłaszanie projektów - do 15.11.2024 r
Czekamy na Wasze pomysły!

Zapraszamy do udziału w X Szkolnym Konkursie Fotograficznmy - szczegóły w regulaminie
Na prace czekamy do 25 października 2024 r.
oraz
KONKURSIE JUBILEUSZOWYM „100 PYTAŃ NA 100- LECIE URODZIN ZBIGNIEWA HERBERTA” - szczegóły w regulaminie

"Wylądować wieczorem w jakimś mieście, którego nie znam,
które przeczuwam, o którym czytałem.
Złożyć walizki w pokoiku hotelowym i zanurzyć się w to miasto.
Jest to przygoda prawie miłosna."
Zbigniew Herbert

Na zakończenie edukacji w VI LO im. Zbigniewa Herberta trójce naszych uczniów (Filipowi Drygalskiemu, Pawłowi Żuberowi i Aleksandrowi Tłoczkowi) udało się zakwalifikować do europejskiego programu DiscoverEU, który umożliwia młodym ludziom podróż po Europie. W jego ramach laureaci, którzy ukończyli 18 lat oraz mieszkają w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+ otrzymują specjalne bilety umożliwiające darmową jazdę koleją po Starym Kontynencie.
Nasi absolwenci wybrali się w podróż po Europie Środkowej i odwiedzili następujące miasta:
*Bratysława – urokliwe miasto nad Dunajem, które zachwyca swoim zamkiem i piękną starówką.
*Budapeszt – miasto, gdzie można podziwiać spektakularne widoki ze Wzgórza Zamkowego i zwiedzić piękny parlament.
*Wiedeń – elegancja, pałace i kawa w klasycznych wiedeńskich kawiarniach. Naszych uczniów zachwyciły muzea (w których mogli oglądać dzieła Klimta czy Rubensa) oraz Pałac Schönbrunn.
*Praga – magiczna stolica Czech, gdzie każdy zaułek skrywa średniowieczne skarby. Most Karola i Zamek Praski zapierały dech w piersiach.
*Berlin – miasto kontrastów, pełne historii i nowoczesności, od Muru Berlińskiego po futurystyczne dzielnice.
Każde z tych miejsc ma w sobie coś wyjątkowego, a my już zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu DiscoverEU

Filip Drygalski