VI Budżet Uczniowski

Wystartowała VI edycja Budżetu Uczniowskiego
Zgłaszanie projektów - do 15.11.2024 r
Czekamy na Wasze pomysły!

Zapraszamy do udziału w X Szkolnym Konkursie Fotograficznmy - szczegóły w regulaminie
Na prace czekamy do 25 października 2024 r.
oraz
KONKURSIE JUBILEUSZOWYM „100 PYTAŃ NA 100- LECIE URODZIN ZBIGNIEWA HERBERTA” - szczegóły w regulaminie

W czwartek 10 października 2024 roku uczniowie klas 1A, 1B i 3A mieli okazję wziąć udział w kreatywnych zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Spotkanie, którego prowadzącą była pani Wiesława Tabin - pracownik Powiatowego Urzędu Pracy, odbyło się w miłej i sprzyjającej pogłębianiu wiedzy atmosferze. Prowadząca spotkanie przedstawiła oczekiwania pracodawców w stosunku do pracowników oraz wskazała umiejętności cenione na rynku pracy. Uczniowie dowiedzieli się także, jak sprawdzić swoje umiejętności i kompetencje, żeby zadbać o swoją zawodową przyszłość i wybrać zawód dopasowany do swoich zdolności. Ponadto uczestnicy spotkania mogli włączyć się w dyskusję dotyczącą form i sposobów kształtowania tych umiejętności przez młodzież w szkole i poza nią. Odpowiadali także na pytania, jakie kryteria powinni przyjąć wybierając swój wymarzony zawód. Dobrze wybrany kierunek zawodowy pomoże zrealizować młodym ludziom, wchodzącym na rynek pracy, swoje zdolności oraz będzie sprzyjać rozwojowi osobistemu, co w przyszłości zagwarantuje sukces w dobrym wykonywaniu wymarzonej pracy .
Obok żywiołowej dyskusji i charakterystyki współczesnego rynku pracy prelegentka zaprezentowała także platformy edukacyjne i strony internetowe, na których młodzież może znaleźć informacje na temat interesujących kursów i szkoleń, rozwijających zainteresowania i wzbogacających ich wiedzę z zakresu biznesu i przedsiębiorczości.