VI Budżet Uczniowski

Wystartowała VI edycja Budżetu Uczniowskiego
Zgłaszanie projektów - do 15.11.2024 r
Czekamy na Wasze pomysły!

Zapraszamy do udziału w X Szkolnym Konkursie Fotograficznmy - szczegóły w regulaminie
Na prace czekamy do 25 października 2024 r.
oraz
KONKURSIE JUBILEUSZOWYM „100 PYTAŃ NA 100- LECIE URODZIN ZBIGNIEWA HERBERTA” - szczegóły w regulaminie

Zebranie

W dniu 7.11.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

"Naród, który traci pamięć, traci sumienie."
Zbigniew Herbert

26.09.2024 r. Rada Miasta w Bełchatowie jednogłośnie przyznała pośmiertnie śp. bryg. ZS Józefowi Wodzińskiemu tytuł "Zasłużony Dla Miasta Bełchatowa". Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom "Herberta", którzy włączyli się w akcję zbierania podpisów na rzecz inicjatywy upamiętnienia działacza, który w swojej codziennej działalności nie krył przywiązania do wartości patriotycznych. Józef Wodziński w 1991 roku reaktywował Związek Strzelecki w Bełchatowie. Był wieloletnim dowódcą Jednostki Strzeleckiej w naszym mieście, a także Członkiem Naczelnej Rady Strzeleckiej i Komendy Głównej. Działał również w obronie praw pracowników. Był wielokrotnym członkiem władz statutowych NSZZ „Solidarność” Elektrowni Bełchatów oraz współzałożycielem Regionalnego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, a także Kapituły Mundurowej wspierającej działaczy niepodległościowych i piłsudczyków. Pan Wodziński zorganizował wiele uroczystości patriotycznych w mieście i powiecie, a także napisał książki: „10 lat Bełchatowskiego Strzelca” i „Legenda tej Ziemi” o żołnierzach wyklętych.
Społeczność naszego liceum jest dumna, że przyczyniła się do upamiętnienia postaci pana Józefa Wodzińskiego, któremu bliskie były, tak jak naszemu patronowi Zbigniewowi Herbertowi, wartości takie jak odwaga, szacunek dla przeszłości czy pamięć o tych, którzy oddali życie dla Polski.