VI Budżet Uczniowski

Wystartowała VI edycja Budżetu Uczniowskiego
Zgłaszanie projektów - do 15.11.2024 r
Czekamy na Wasze pomysły!

Zapraszamy do udziału w X Szkolnym Konkursie Fotograficznmy - szczegóły w regulaminie
Na prace czekamy do 25 października 2024 r.
oraz
KONKURSIE JUBILEUSZOWYM „100 PYTAŃ NA 100- LECIE URODZIN ZBIGNIEWA HERBERTA” - szczegóły w regulaminie

Zebranie

W dniu 7.11.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

Zapraszamy  do udziału w kolejnej odsłonie realizowanego od dwóch lat w naszej szkole cyklu wyjazdów "Kulturalnie z Herbertem". Tym razem udajemy się 6.12. (piątek)do Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi na spektakl "Amadeusz".
"Amadeusz" w oszałamiającej inscenizacji  Anny Wieczur to hołd złożony nieśmiertelnemu pięknu muzyki Mozarta. Wykonywana na żywo przez specjalnie w tym celu skompletowaną, czterdziestoosobową orkiestrę w towarzystwie starannie dobranego chóru zachwyci i wzruszy. W tak spektakularnej formie "Amadeusz" był wcześniej wystawiany tylko w kilku miejscach na świecie. Między innymi w Los Angeles i Londynie. Teraz dołącza do nich Łódź. Rodzinne miasto tak wspaniałych artystów, jak Artur Rubinstein czy Konstanty Kulka, miasto, w którym nauczał Krzysztof Penderecki, zobaczy porywające widowisko o zniewalającej i urzekającej sile muzyki oraz jednym z jej największych twórców - niepokornym, przebojowym, bezczelnym, lekkomyślnym i genialnym Mozarcie, w którego wcielił się Krzysztof Szczepaniak.
"Amadeusz" w reżyserii Anny Wieczur to teatr ogromny, totalny, mistrzowsko operujący obrazem, dźwiękiem, ruchem, kostiumem, słowem, aktorską grą, to teatr bezkompromisowo precyzyjny, dokładnie przemyślany, doskonale skomponowany. Dlatego uwodzi, wstrząsa, olśniewa.

17.30 wyjazd spod szkoły
19.00 spektakl (3 godziny)
ok. 23.30 powrót

Koszt 160 zł/os. (bilet i transport)