Wyniki matury

Gratulujemy 100% zdawalności matury!

Składamy wszystkim naszym absolwentom
życzenia sukcesów w rekrutacji na wymarzone studia wyższe i udanych najdłuższych w życiu wakacji. 
Życzymy Wam szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Wakacje

Wakacje

W piątek 21 czerwca 2024 roku w auli szkoły ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta  w Bełchatowie odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość podzielona była na dwie części: w części pierwszej, która odbywała się w auli szkolnej, wręczono świadectwa, nagrody i dyplomy wszystkim uczniom wyróżniającym się ze względu na bardzo dobre wyniki w nauce, aktywność w Samorządzie Szkolnym i udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, część druga miała charakter kameralny – odbywała się w salach szkolnych, w których uczniowie spotkali się ze swymi wychowawcami, by otrzymać świadectwa ukończenia szkoły.
Na początku spotkania głos zabrała pani Dyrektor naszej szkoły – pani Małgorzata Jasitczak, która podziękowała wszystkim za niezwykle intensywny rok nauki i uczestnictwa w różnego rodzaju szkolnych przedsięwzięciach oraz przekazała wszystkim życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji. Po wygłoszeniu przemówienia pani Dyrektor, wraz z wychowawcami klas, wręczyła dyplomy i nagrody.
Artystyczna część uroczystości, dzięki uczniom klasy IIa pod opieką pani Joanny Prasol, przybrała postać znanego z Telewizji Polskiej programu publicystycznego „Sprawa dla reportera”, prowadzonego niezmiennie od lat przez panią Elżbietę Jaworowicz. „Nasza” prowadząca zadała swym gościom kluczowe pytanie: „Czy szkoła jest w ogóle potrzebna?”. Słuchając wypowiedzi zaproszonych ekspertów oraz poproszonych o komentarz widzów z sali można było odnieść wrażenie, że… tej kwestii nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. My, uczniowie i nauczyciele „Herberta” wiemy, że odpowiedź jest jedna i ostateczna – „nasza” szkoła jest jak najbardziej potrzebna… ale czasem warto od niej odpocząć. Dlatego przyjemny czas wakacji, który właśnie się zaczyna, pozwoli wszystkim  uczniom i nauczycielom nie tylko „naładować baterie”, ale też spowoduje, że wszyscy za szkołą i wszystkim, co się z nią wiąże, zatęsknimy.

Wszystkim życzymy udanych wakacji!!!