Wyniki matury

Gratulujemy 100% zdawalności matury!

Składamy wszystkim naszym absolwentom
życzenia sukcesów w rekrutacji na wymarzone studia wyższe i udanych najdłuższych w życiu wakacji. 
Życzymy Wam szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Wakacje

Wakacje

18 czerwca uczniowie Herberta dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Czytanie na polanie", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę.
Spotkanie czytelnicze odbyło się na świeżym powietrzu, pod rozłożystą koroną naszego szkolnego kasztanowca. Jak zwykle w akcji wykorzystane zostały koce i sprzęt nagłaśniający, zakupione z budżetu uczniowskiego. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o przydatności i słuszności ich zakupu.
Przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali fragmenty utworów literackich, które chcieli polecić kolegom. Wśród czytanych utworów znalazły się powieści R. Mroza, dramat Juliusza Słowackiego czy przenoszące w lata dzieciństwa historie z doliny Muminków i opowieść o Małym Księciu.
Akcja jest dowodem na to, że czytać można w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Następna wspólna akcja czytelnicza już została zaplanowana na wrzesień kolejnego roku szkolnego, a będzie nią Narodowe Czytanie.
Serdecznie zapraszamy w imieniu biblioteki szkolnej!