Wyniki matury

Gratulujemy 100% zdawalności matury!

Składamy wszystkim naszym absolwentom
życzenia sukcesów w rekrutacji na wymarzone studia wyższe i udanych najdłuższych w życiu wakacji. 
Życzymy Wam szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Wakacje

Wakacje

W czwartek 13 czerwca 2024 roku odbyła się II edycja szkolnego konkursu z języka łacińskiego Sapere Aude! Celem rywalizacji była popularyzacja tego języka wśród młodzieży, a także zainteresowanie uczniów historią i kulturą starożytną. Do konkursu przystąpiło sześć czteroosobowych drużyn. Uczestnicy na własnym przykładzie pokazali, że „Repetitio est mater studiorum” (Powtarzanie jest matką nauk). Musieli zapamiętać i przetłumaczyć popularne sentencje łacińskie, rozpoznać ich autora oraz wykazać się umiejętnością ich zastosowania w życiu codziennym. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Jury w składzie pani Joanna Prasol oraz pan Piotr Stelmaszczyk, po zaciętej rywalizacji wyłonili zwycięzców , oto oni:
I miejsce - klasa 2a
II miejsce - klasa 3b
III miejsce – klasa 1a
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do kolejnej edycji konkursu.