VI Budżet Uczniowski

Wystartowała VI edycja Budżetu Uczniowskiego
Zgłaszanie projektów - do 15.11.2024 r
Czekamy na Wasze pomysły!

Zapraszamy do udziału w X Szkolnym Konkursie Fotograficznmy - szczegóły w regulaminie
Na prace czekamy do 25 października 2024 r.
oraz
KONKURSIE JUBILEUSZOWYM „100 PYTAŃ NA 100- LECIE URODZIN ZBIGNIEWA HERBERTA” - szczegóły w regulaminie

W czwartek 13 czerwca 2024 roku odbyła się II edycja szkolnego konkursu z języka łacińskiego Sapere Aude! Celem rywalizacji była popularyzacja tego języka wśród młodzieży, a także zainteresowanie uczniów historią i kulturą starożytną. Do konkursu przystąpiło sześć czteroosobowych drużyn. Uczestnicy na własnym przykładzie pokazali, że „Repetitio est mater studiorum” (Powtarzanie jest matką nauk). Musieli zapamiętać i przetłumaczyć popularne sentencje łacińskie, rozpoznać ich autora oraz wykazać się umiejętnością ich zastosowania w życiu codziennym. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Jury w składzie pani Joanna Prasol oraz pan Piotr Stelmaszczyk, po zaciętej rywalizacji wyłonili zwycięzców , oto oni:
I miejsce - klasa 2a
II miejsce - klasa 3b
III miejsce – klasa 1a
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do kolejnej edycji konkursu.