Za nami kolejny pracowity dzień. Od samego rana na lekcjach informatyki pracowaliśmy zespołowo w programie Microsoft Makecode, starając się dokończyć grę typu arcade. Tworząc ją, umieściliśmy symbole kultury portugalskiej jak i polskiej. Na lekcjach tych nie ominął nas także sławny Pacman i Tetris, w którego mogliśmy zagrać.
Na lekcjach języka angielskiego dzięki grupowej pracy, mieliśmy szansę bliżej poznać nie tylko słynne miasta, ale i zasłużonych ludzi z Portugalii oraz z Polski. Na lekcjach tych nie mogło zabraknąć prezentacji o majestatycznym Krakowie czy kreatywnym Mickiewiczu.
Czas spędzony z naszymi portugalskimi kompanami zakończyliśmy krótką wycieczką, podczas której odwiedziliśmy wielki stadion - Estádio Municipal de Braga. Podczas tej wizyty, oprócz zwiedzenia stadionu, mogliśmy zapoznać się z historią klubu piłkarskiego - SC Braga, a także zobaczyć rozmaitą wystawę pucharów.

Maryśka Malarska