Naszą dwutygodniową przygodę zaczęliśmy od długiej podróży. Wylecieliśmy 26 maja o 6 nad ranem z Katowic, skąd dolecieliśmy do Frankfurtu, a następnie do Porto w Portugalii. Żeby nie tracić ani minuty wyjazdu od razu udaliśmy się na zwiedzanie Bragi. Mieliśmy ogromne szczęście, że trafiliśmy na ostatni dzień festiwalu Rzymskiego "Braga Romana". Mogliśmy się zapoznać ze starożytną kulturą i poznać centrum miasta. Następny dzień był bardzo ekscytujący. Był to pierwszy dzień szkoły i poznanie uczniów naszej nowej klasy. Początki były trudne, ale po zapoznaniu wszyscy się polubili i atmosfera zrobiła się przyjazna i komfortowa. Nasz drugi dzień szkoły rozpoczął się od lekcji ęzyka angielskiego, zajęć z informatyki i zajęć na pedagogicznej farmie ze zwierzętami i przy otaczającej nas przyrodzie. W każdy dzień gdy byliśmy z naszymi nowymi portugalskimi kolegami podnosiliśmy swoje kompetencje językowe, a zajęcia szkole pozwalały nam rozwijać umiejętności informatyczne i wiedzę o ekologii. Nie zabrakło również wycieczek. Naszą pierwszą wycieczką był wyjazd do Aveiro, znanego również jako portugalska Wenecja. Mogliśmy również spędzić czas na piaszczystej plaży z naszą portugalską grupą. Mogliśmy bliżej się poznać i razem spędzić czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną lub siatkówkę. Pojechaliśmy również do Porto, które jest drugim największym miastem Portugalii. Było to niesamowite doświadczenie ze względu na to, że jest to bardzo urokliwe i przyjazne turystom miasto. Nasz pierwszy tydzień zakończył się wizytą na plaży, gdzie mogliśmy odpocząć od wszystkich atrakcji i zażyć słońca. Wszyscy są bardzo szczęśliwi, że mogą tu być. Każdy cieszy się pięknymi widokami i przyjaźniami, które mogą pozostać na całe życie.

Liwia Pole