W dniu 04.06.2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Bełchatów panią Magdą Łońską. W trakcie godzinnej prelekcji Pani Leśnik przedstawiła nam zasady korzystania z terenów leśnych, opisała wybrane gatunki zwierząt żyjących w lasach, opowiedziała o podstawowych zadaniach leśników opiekujących się lasami. Szczególnie ciekawe było usłyszenie odgłosów zwierząt, charakteryzowanych przez panią Magdę.
Mieliśmy też okazję do zadawania pytań. Między innymi dowiedzieliśmy się, gdzie należy zgłaszać fakt znalezienia rannego, potrzebującego pomocy zwierzęcia leśnego, czy też dlaczego leśne zwierzęta bojąc się ludzi, jednocześnie np. starają się przechodzić przez, często ruchliwe, drogi.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta leśnika w naszej szkole, ponieważ chcielibyśmy dalej rozszerzać naszą wiedzę dotyczącą lasów, ich funkcjonowania, ochrony i żyjących w nich roślin i zwierząt.