W niedzielę 26 maja 2024 roku szesnaścioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią p. Pauliną Kiedos - Jakóbczyk, panem Piotrem Stelmaszczykiem oraz panią Dyrektor Małgorzatą Jasitczak, na lotnisku w Katowicach rozpoczęli swoją cudowną podróż - w ramach projektu Erasmus+ udali się do portugalskiego miasta Braga, by przez kolejne kilkanaście dni (26.05 - 08.06. 2024 r.) nie tylko poznawać ten przepięny kraj, ale też spotkać się ze swoimi portugalskimi rówieśnikami, by uczestniczyć w róznorodnych zajęciach lekcyjnych.
Program wyjazdu zakłada udział uczniów "Herberta" w wielu lekcjach szkolnych o różnorodnej tematyce (m. in. szeroko rozumianej ekologii, informatyki, języków obcych itp.), lecz także spędzanie czasu na zwiedzaniu Bragi, udział w wielu imprezach kulturalnych organizowanych przez portugalskiego gospodarza wyjazdu - zespołu szkół średnich w Bradze, uczestnictwo w atrakcjach odbywających się w samej Bradze oraz możliwość poznania najpiękniejszych miejsc znajdujących się w Portugalii.
Wszystkim uczestnikom życzymy samych cudownych i niezapomnianych wrażeń, jakie z pewnością dostarczy im ta niezwykła portugalska przygoda!