Zebranie

W dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach w godzinach 17:00 - 18:00 konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

W poniedziałek 29 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 1b pod opieką pani Dyrektor szkoły Małgorzaty Jasitczak i pana Sławomira Marczaka wybrali się do Arboretum SGGW w Rogowie. Wyjazd był terenową formą realizacji materiału szkolnego z zakresu biologii oraz geografii. Uczniowie mieli przydzielone liczne zadania, które miały na celu zapoznanie się z bogatą kolekcją roślin z różnych regionów świata oraz historią ogrodu. W zbieraniu materiałów bardzo pomocną była pani przewodnik, która oprowadzając grupę często przytaczała liczne fakty i ciekawostki dotyczące oglądanych roślin. Grupa miała okazję oglądać jedną z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej, leśne powierzchnie doświadczalne i alpinarium z bogatą kolekcją roślin górskich. Uczniowie mogli zobaczyć żywotniki, świerki, liczne klony, daglezje, wiele kwitnących i pięknie pachnących różaneczników, magnolii, dereni czy liczne rośliny zielne runa leśnego.
Piękna pogoda sprzyjała fotografowaniu niezwykłych roślin. Niektórzy uczniowie kupili sobie również sadzonki roślin kwiatowych dostępne przed wejściem do Arboretum, powiększając tym samym swoje domowe kolekcje. Wyjazd był pełen wrażeń i z pewnością każdy z uczestników zapamięta go na długo a wspólna fotografia pod krzewem bambusa oraz na tle przepięknego kasztanowca będzie trwałą pamiątką tej wyprawy.