Zebranie

W dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach w godzinach 17:00 - 18:00 konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj”
Mark Twain

W piątek 26 kwietnia 2024 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV liceum. To niezwykle wzruszające spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie – pani Małgorzata Jasitczak, która, wspominając czteroletni czas nauki żegnanych uczniów w „Herbercie”, zachęciła ich do odważnego podejmowania życiowych wyzwań, z jakimi będą zmagać się po zakończeniu edukacji w szkole średniej. Ponadto pani Dyrektor życzyła absolwentom pomyślnego zdania matury i udanego startu w dorosłe życie.
Po krótkim wprowadzeniu pani Dyrektor Małgorzata Jasitczak zaprosiła na środek sali wychowawców klas IVa i IVb – panią Ewę Tomassy i pana Sławomira Marczaka, którzy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, aktywną działalność w Samorządzie Szkolnym i udział w konkursach przedmiotowych.
Dla kończących szkołę kolegów i koleżanek niezwykłą niespodziankę przygotowali uczniowie klasy IIIa pod opieką pana Piotra Stelmaszczyka: krótką cześć artystyczną, podczas której nie zabrakło scenek związanych z najbliższą przyszłością maturzystów: prezentacja przedstawiała „pandemiczne zdawanie” egzaminu dojrzałości oraz zmagania absolwentów w czasach popandemicznych… ale z bagażem wiedzy zdobytej w czasie pandemicznej izolacji.
Dopełnieniem części artystycznej była prezentacja krótkiego reportażu – serii zdjęć będących fotograficznym wspomnieniem czasu, jaki spędzili maturzyści w naszej szkole.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie z klas maturalnych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami, by udać się do swoich sale lekcyjnych na ostatnią – wzruszającą i z pewnością niezapomnianą – lekcję wychowawczą…