Zebranie

W dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach w godzinach 17:00 - 18:00 konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

W środę 24.04.2024r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w treningu umiejętności strzeleckich. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanego instruktora strzelectwa - pana Piotra Szczepaniaka.
Podczas zajęć uczniowie poznali zasady posługiwania się bronią oraz dowiedzieli się, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na strzelnicy. Omówiona została budowa i zasady działania broni palnej. Jednak największe emocje wśród uczniów wzbudziły zajęcia praktyczne z wykorzystaniem broni krótkiej. Młodzież ćwiczyła techniki strzeleckie, tj. postawę, celowanie, strzelanie, wymianę magazynków w broni palnej.
Zajęcia odbyły się przy użyciu mobilnej strzelnicy. Broń laserową używaną podczas ćwiczeń stanowiły repliki broni (zbliżonej wagą i wyglądem oraz posiadającej ruchome elementy).
Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Młodzież strzelała nie tylko do tarczy, ale i do celów ruchomych. W trakcie spotkania okazało się, że kilku uczniów świetnie radziło sobie z oddawaniem celnych strzałów, co wywołało rozmowę na temat alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Instruktor zachęcał młodzież do rozwijania swoich talentów.