Konkursy

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE PRZYRODNICZYM z okazji DNIA ZIEMI - szczegóły w regulaminie
Konkurs na stronie herbert.testportal.pl 

W środę 26 marca 2024 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie realizacji projektów ekologicznych – „Ekoprojekty 2024”. Zademonstrowanie wyników pracy uczniów miało charakter konkursowy i polegało na zaprezentowaniu efektów pracy nad wylosowanym tematem widzom zgromadzonym w auli naszej szkoły – kolegom i koleżankom z innych klas.
Przygotowania do realizacji Ekoprojektu rozpoczęły się już w październiku 2023 roku, kiedy to przewodniczący wszystkich klas wylosowali tematy projektów. Od tej chwili zespoły klasowe w pocie czoła rozpoczęły swą kilkumiesięczną przygodę z ekologią.
Efekty zmagań, jakie zaprezentowano na szkolnej uroczystości w obecności uczniów i nauczycieli, przerosły najśmielsze oczekiwania jurorów, jak i wszystkich widzów zgromadzanych w auli szkolnej – uczestnicy w niecodziennej, teatralnej lub filmowej formie przedstawili swoje koncepcje tak ważnych kwestii jak ochrona środowiska, rodzaje odnawialnych źródeł energii, czy też kwestie związane ze zmianami klimatycznymi na Ziemi.
Jury w składzie: Pani Dyrektor - Małgorzata Jasitczak, Dorota Sawicka oraz przedstawiciel klas IV - Zuzanna Nowak, po obejrzeniu prezentacji zrealizowanych projektów klas I-III miała niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki i wyrównany poziom prac. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zdobyły:
I miejsce - klasa IIIB
II miejsce - klasa IIIA
III miejsce - klasa IIA,
wyróżnienie otrzymała klasa IB.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w Ekoprojektach w przyszłym roku szkolnym!