Konkursy

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE PRZYRODNICZYM z okazji DNIA ZIEMI - szczegóły w regulaminie
Konkurs na stronie herbert.testportal.pl 

W czwartek 21 marca 2024 roku o godzinie 18.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Prelegentem była pani Renata Musiał - emerytowana nauczycielka, która obecnie prowadzi zajęcia z turystyki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest miłośniczką podróży, fotografii i kina. Podróżuje od najmłodszych lat. Odwiedziła ponad sto krajów na różnych kontynentach.
W czasie czwartkowego spotkania pani Renata opowiedział o jednej ze swoich podróży - wyprawie po Jedwabnym szlaku, podczas której towarzyszyli jej seniorzy. Ich wycieczka obejmowała najpiękniejszą część Jedwabnego Szlaku, mianowicie tereny Uzbekistanu i Kazachstanu. Podróżnicy zwiedzili między innymi: Meczet Bibi- Khanym w Samarkandzie i słynny Kanion Szaryjski w Kazachstanie. Swoją relację w wyjazdu pani Renata urozmaiciła prezentacją fotografii malowniczych miejsc tamtego rejonu geograficznego, między innymi: szmaragdowej wody Jeziora Kaindy, czy barwnych towarów na bazarze Siab.
Na zakończenie partnerzy wspomagający panią Renatę w opowieści o podróży pokazali piękne, jedwabne szale, stanowiące pamiątki z wyprawy, które także były inspiracją do przytoczenia wielu anegdot i opowieści z wyjazdu.