Zebranie

W dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach w godzinach 17:00 - 18:00 konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

„Wiedza moją pasją” to hasło tegorocznego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który już od kilku lat jest realizowany w Łodzi. W ramach festiwalu w dniu 12 marca odbyła się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie V sesja wyjazdowa z udziałem wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego. Nasi uczniowie z klasy 2b, realizujący program rozszerzonej geografii wraz z opiekunem – p. Sławomirem Marczakiem, mieli okazję uczestniczyć w pierwszym bloku panelu edukacyjnego.
„Australia – kraj imigrantów” to temat spotkania z panią profesor UŁ dr hab. Anną Janiszewską z Wydziału Nauk Geograficznych, która przybliżyła zagadnienia demograficzne odległego kontynentu. W swoim wykładzie pani profesor zwróciła uwagę słuchaczy na rolę jaką odegrały i odgrywają migracje w rozwoju społeczeństwa i gospodarczym tej części naszego świata.
W kolejnym wykładzie dr Michał Kowalski zajął się znaczeniem „czwartego wymiaru” w geografii transportu. Prowadzący zwrócił uwagę na relatywność i zależność logistyki transportu oraz funkcjonowania sieci transportowych świata, od szybkości połączeń komunikacyjnych i relacji kształtowanych przez „czwarty wymiar” jakim jest czas.
Blok wykładowy z pewnością był bardzo interesujący. Pozwolił wszystkim zdobyć nową i ciekawą wiedzę z zakresu geografii. Już czekamy na kolejne spotkanie w ramach VI sesji Festiwalu.