W dniach 05-08.03 w ramach realizacji projektu Erasmus + odbyła się wizyta przygotowawcza w Bradze-portugalskim mieście, w którym znajduje się szkoła partnerska AE Maximinos. ZSiPO im. Z.Herberta reprezentowała p. dyrektor Małgorzata Jasitczak i p. Sławomir Marczak.
Dnia 06.03. 2024 r. p.dyrektor Małgorzata Jasitczak podpisała umowę współpracy z dyrektorem AE Maximinos p.Paulo Antunes. Zgodnie z umową zajęcia będą odbywać się w dniach 27.05.2024-07.06.2024: 20 godzin komunikacji z języka angielskiego, 20 godzin scratch(zajęcia z informatyki prowadzone w całości przez portugalskiego nauczyciela), 20 godzin z nauk przyrodniczych(zajęcia będą miały charakter warsztatowy, głównie w terenie).
Grupa portugalska będzie obejmować 24 uczniów- rówieśników naszych licealistów. Realizacja programu będzie odbywać się w dwóch zespołach 20-osobowych(12 licealistów z Agrupamento de Escolas Maximinos i 8 uczniów "Herberta").
W czasie wizyty przygotowawczej zapadły także decyzje związane z wyborem hotelu, w którym będziemy nocować oraz jeść śniadania i kolacje. Hotel Axis Hotis znajduje się w dobrej lokalizacji: przy dworcu PKP, 1700 metrów od Starówki i około 2 km od szkoły, do której będziemy zawożeni busem. Pokoje będą 2-osobowe i 3-osobowe z łazienką.
Wstępne ustalenia dotyczyły również organizacji czasu wolnego: na pewno będzie zorganizowany wyjazd na zwiedzanie Porto, wycieczki do sanktuarium Bom Jesus de Monte, spływ kajakowy, wyjazd nad ocean. Ładna pogoda również została zaplanowana :).
Czekamy zatem z radosną niecierpliwością!