W piątek 01.03.2024r gościliśmy w naszej szkole policjantki oraz policjanta z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Uczniowie klas pierwszych oraz drugich dowiedzieli się więcej na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Prawo dotyczące tego zagadnienia różni się w zależności od wieku dziecka oraz rodzaju popełnionego czynu. Warto więc przyjrzeć się bliżej, kiedy i jakie konsekwencje prawne może ponieść nieletni sprawca. Poruszono także kwestie demoralizacji oraz odpowiedzialności za przestępstwa popełniane w Internecie.