„Pana Cogito przygody z muzyką” - Zbigniew Herbert

„dawno temu
właściwie od zarania życia
Pan Cogito uległ zwodniczym urokom muzyki”

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

Po raz kolejny mam przyjemność zaprosić społeczność naszej szkoły na wyjazd 23 marca (sobota) w ramach projektu „Kulturalnie z Herbertem”. Tym razem proponuję wspólne obejrzenie musicalu „We Will Rock You” z piosenkami legendarnej grupy QUEEN i librettem Bena Eltona w warszawskim Teatrze Roma.
Akcja przedstawienia dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości. Wszystkimi aspektami życia na iPlanecie, którą dawniej nazywano Ziemią, rządzi jedna, potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane, muzyka jest bowiem wyrazem absolutnie niepożądanego indywidualizmu. Kilkoro buntowników, którzy w tajemnicy kultywują pamięć o przeszłości, nie chce pogodzić się z taką ponurą egzystencją i podejmuje walkę o wolność, miłość i ROCKA!
Musical „We Will Rock You” po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w roku 2002 i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Znane wszystkim ponadczasowe przeboje grupy QUEEN oraz dynamiczna i pełna humoru fabuła zawsze wywołują niebywały entuzjazm widzów, którzy pod koniec przedstawienia - zupełnie, jakby była to jakaś magia - nieodmiennie zaczynają śpiewać razem z wykonawcami. Musical zamienia się wtedy w szalony rockowy koncert, a jego patronem jest niepowtarzalny Freddie Mercury. „We Will Rock You” to fantastyczna okazja, by usłyszeć piosenki QUEEN w nieznanym kontekście, odkryć nowe znaczenia i elektryzujące, porywające i pełne energii brzmienia m.in. takich hitów jak „I Want To Break Free”, „Radio Ga Ga”, „I Want It All”, „We Are The Champions”, „Bohemian Rhapsody” czy tytułowy numer „We Will Rock You”.

Program:
14.00 - wyjazd z Bełchatowa (zbiórka na parkingu przy VI LO im. Z. Herberta)
16.30 - 18.30 - czas wolny na Starówce
19.00 - 22.00 - spektakl „We Will Rock You”
22.30 - powrót do Bełchatowa

Cena - bilet i przejazd - 250 zł; zapisy i wpłaty w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00 do 23 lutego (piątek).