DZIEŃ OTWARTY

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły
który odbędzie się 19 kwietnia 2024 r.
Program spotkania podany zostanie w późniejszym terminie.

W piątek 26 stycznia 2024 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbyła się XVI. edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mapa bez tajemnic”.
Konkurs ten ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży umiejętności posługiwania się mapą, kształtowanie umiejętności obserwacji oraz rozbudzanie zainteresowań geografią. Każda szkoła ponadpodstawowa z powiatu bełchatowskiego mogła zgłosić 3 uczestników.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Marta Bagińska (kl. 4b), Zuzanna Nowak (kl. 4b) i Sebastian Makowski (kl.4b).
Uczestnicy musieli wykazać się między innymi: umiejętnością rozwiązywania zadań z wykorzystaniem mapy topograficznej, znajomością państw i stolic świata, czy zdolnością analizy przekroju geologicznego.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasz uczeń Sebastian Makowski zajął I miejsce.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów geograficznych.