Kraków jest miastem o wielowiekowych tradycjach akademickich. Nic więc dziwnego, że wśród studentów krakowskich uczelni znaleźli się absolwenci Herberta.
Podczas wycieczki do Krakowa mieliśmy przyjemność spotkać się z dwoma z nich. Szymon Goździewicz i Karol Miłkowski, tegoroczni maturzyści, studiują obecnie geodezję i kartografię na Akademii Górniczo - Hutniczej, która jest jedną z najlepszych uczelni technicznych nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Zarówno Karol jak Szymon dzięki bardzo dobrze zdanej maturze dostali się na wybraną uczelnię, a Karol dodatkowo znalazł się w grupie studentów, którzy za największą ilość punktów otrzymanych w procesie rekrutacji (w przypadku Karola były to aż 92 punkty) otrzymali prawo do nieodpłatnego mieszkania w akademiku AGH. Nie musimy nikogo przekonywać, jak jest to duża oszczędność dla kieszeni każdego studenta!
Karolowi i Szymonowi gratulujemy, zaś tegorocznych maturzystów, ale też i uczniów, którzy mają więcej czasu do matury, zachęcamy do intensywnej pracy i podążania śladami starszych kolegów.