W czwartek 14 grudnia uczniowie Herberta spotkali się z siatkarzami bełchatowskiej SKRY w ramach akcji Czytaj i wejdź do gry. Jest to hasło najnowszej kampanii społecznej promującej czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w partnerstwie z cenionymi polskimi sportowcami. Jak czytamy na stronie NPRCZ: Inicjatywa ma na celu połączenie dwóch pasji: sportu i czytania, które pozytywnie stymulują indywidualny rozwój każdego człowieka. Celem akcji Czytaj i wejdź do gry! jest przypomnienie o zaletach czytania jako przyjemnego i bardzo wartościowego sposobu spędzania czasu oraz uświadomienie odbiorcom, że w życiu każdego z nas równie ważna jest aktywność fizyczna oraz trening umysłu, szczególnie podczas czytania.
Naszą szkołę odwiedziło czterech sportowców: Grzegorz Łomacz, Adrian Aciobanitei, Łukasz Wiśniewski, Kajetan Marek. Spotkanie poprowadzili Zofia Wolańczyk z klasy 2a i Olek Tłoczek z klasy 4a, a rozpoczęło się interpretacją wiersza Kamyk Zbigniewa Herberta, przygotowaną przez klasę 2b. Sportowcy opowiedzieli o swoich preferencjach czytelniczych, odpowiadając na pytania zadawane przez uczniów i prowadzących. Miłym akcentem kończącym wizytę były wspólne zdjęcia uczniów z siatkarzami Skry.