„Jedyna rzecz,
której można być pewnym na tym świecie,
to tabliczka mnożenia.” — Lucy Maud Montgomery

W piątek 17 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, której organizatorem głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Uczniowie wszystkich klas z „Herberta” sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia wykonując egzamin online, przygotowany przez Zespół Kart Grabowskiego. Niektórzy zakończyli egzamin zdobywając tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Ta krótka forma sprawdzenia matematycznych umiejętności była rozgrzewką przed Międzyklasowym Konkursem z Tabliczki Mnożenia. Zadaniem wszystkich uczniów było wykonanie 5 przykładów w testportalu z zastosowaniem tabliczki mnożenia. Najlepszy wynik uzyskała klasa IVa, która osiągnęła 89% poprawnych wyników, a jej średni czas rozwiązania testu to 26 sekund. Nagrodą, jaką otrzymali zwycięzcy jest, wybrany przez nich, dzień bez pracy domowej z matematyki oraz słodki upominek - tabliczki czekolady dla całej klasy. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na inne – równie ciekawe edukacyjne akcje!