W piątek 27 października 2023 roku na terenie Bełchatowa miała miejsce niecodzienna promocja naszej szkoły. W ramach obchodów Dni Patrona obchodzonych w tym roku nieco inaczej, bo we współpracy z Centrum Handlowym „Bawełnianka”, uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół VI LO im. Zbigniewa Herberta spotkać można było w bełchatowskiej galerii, w której zorganizowany został happening pt. „Przychodzą do nas wiersze...”. Celem tego niezwykłego spotkania było zapoznanie mieszkańców miasta z twórczością Patrona oraz promocja szkoły i uczniowskich talentów. Happening miał formę prezentacji krótkich teatralnych scenek, które wynikały z zainspirowania uczniów naszej szkoły twórczością Zbigniewa Herberta. Dopełnieniem tej fantastycznej akcji był finał konkursu plastycznego „Mój Herbert”, prezentacja wierszy autora „Pana Cogito” w przestrzeni galerii oraz rozmowy z mieszkańcami Bełchatowa, których inspirację stanowiły cytaty z wierszy Poety.
Pozaszkolna akcja, w którą włączyła się cała społeczność VI LO, była niezwykłym doświadczeniem nie tylko dla uczniów biorących udział we wszystkich akcjach zorganizowanych w ramach projektu „”Herbert w Galerii”, lecz także dla samych mieszkańców Bełchatowa – udowodniła, że poezję można prezentować (i o niej rozmawiać) w niebanalny i atrakcyjny sposób.