W dniach 19 - 20 października delegacja naszej szkoły wzięła udział w XXIII Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu. Czwartkowe obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. NMP Matki Pocieszenia. Następnie gospodarze oraz goście z pocztami sztandarowymi przenieśli się do budynku SP nr 66. W programie artystycznym zjazdu znalazły się prezentacje wierszy Zbigniewa Herberta, pokaz gry na skrzypcach, a profesor Jan Miodek, legenda wrocławskiej polonistyki, wygłosił specjalny jubileuszowy wykład. Po uroczystej gali nastąpiło długo wyczekiwane odsłonięcie rzeźby krasnala Cogitka.
Po południu odbyło się zwiedzanie Wrocławia wraz z przewodnikiem, podczas którego poznaliśmy historię wielu obiektów Starego Miasta, a także godne polecenia miejsca do spędzania w nim wolnego czasu.
Wieczorem wszyscy udali się na pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia poświęcony Zbigniewowi Herbertowi .
Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania wrocławskiego ogrodu zoologicznego dla uczestniczących w zjeździe uczniów. W międzyczasie w SP nr 66 odbyło się spotkanie przedstawicieli Klubu Herbertowskich Szkół. Następnym punktem zjazdu było wspólne zwiedzanie Muzeum Pana Tadeusza, a także wystawy w Ossolineum poświęconej Aleksandrowi Fredrze. Pani przewodnik opowiedziała wówczas historię pomnika tego poety znajdującego się na Wrocławskim Rynku, a także o tradycji tańczenia przed nim poloneza przez maturzystów w celu posiadania przez zdających większego szczęścia na egzaminie maturalnym. Zjazd zakończyło wspólne obejrzenie spektaklu teatralnego, który pozostawił wszystkich w radosnych nastrojach.

Zuzia, Sebastian, Asia, kl. 4b