W dniu 26.09.2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień języków obcych.
Uczniowie przygotowali wystąpienia, zadania i prezentacje swoich talentów z losowo wybranym językiem.

Jako pierwsza zaprezentowała się klasa 1a, która wylosowała język norweski. Pierwszoklasiści zapoznali uczniów i nauczycieli z liczbami od 1 do 10 oraz zaangażowali innych do wspólnego powtórzenia norweskich liczebników. Kolejna była klasa 1b. Tu wylosowanym językiem był holenderski, w którym to uczniowie w humorystycznej scence przedstawili losy wymyślonej Rodziny Groszy. Klasa 2a, wyrecytowała wierszyk pt. Wiersz dla wszystkich dzieci po ukraińsku. Następnie swój talent muzyczny przedstawiła klasa 2b śpiewając piosenkę Alle meine Entchen w języku niemieckim. Kolejnym talentem, tym razem tanecznym pochwaliła się klasa 3a. Uczniowie odtańczyli grecki taniec zorba. 3b zaprezentowała wierszyk dla dzieci w języku czeskim. Od strony muzycznej pokazała się klasa 4a, śpiewając francuską piosenkę Les Champs-Elysées. Ostatni występ należał do klasy 4b. Uczniowie dali innym trudne zadnie - rozszyfrowanie hiszpańskich łamańców językowych. Tutaj każdy miał szanse się wykazać, również nauczyciele naszej szkoły.

Na koniec odbył się konkurs na element garderoby z najciekawszym napisem w języku obcym. Jury wybrało dwóch zwycięzców w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria - napis poważny, zwycięzcą została Oliwia Kopka z klasy 1b. Zwycięski napis brzmiał: „Always belive that something wonderful is about to happen”, co oznacza „Zawsze pamiętaj, że może zdarzyć się coś niesamowitego”. Druga kategoria to napis śmieszny, a w niej wygrał uczeń klasy 3 b Kuba Niedźwiecki. Jego napis na spodniach w języku czeskim odnosił się do gołębia.
Dzień języków obcych był bardzo ciekawy, pełen dobrej zabawy oraz wspaniałej integracji między społecznością herbertowską.