W piątek 22 września grupa uczniów klasy 4b naszej szkoły wzięła udział w Łódzkim Salonie Maturzystów.
W programie spotkań znalazły się między innymi:
- Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
- Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych
- Spotkania ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów, procedur i innych ważnych kwestii związanych z egzaminami maturalnymi z przedmiotów obowiązkowych.
Najbardziej zaskakującym i najciekawszym spotkaniem okazała się prezentacja oferty Politechniki Wrocławskiej, która miała formę zabawnego stand-upu.
Nie zabrakło również wielu doradców zawodowych, którzy byli dostępni przez cały czas trwania Salonu Maturzystów. Poszczególne uczelnie rozdawały także darmowe gadżety i informatory, które rozwiały liczne wątpliwości naszych uczniów na temat rekrutacji.
Tegorocznym maturzystom życzymy jak najwyższych wyników na egzaminie maturalnym i dostania się na wymarzone kierunki studiów.

Sebastian kl. 4b