„Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces”
Henry Ford

W piątek 15 września 2023 roku, tradycyjnie jak co roku, odbył się biwak integracyjny. Wspólny wyjazd do Ośrodka Konferencyjno – Szkoleniowego „Przy Patykach” w Kolonii Łobudzice był świetną okazją dla uczniów i nauczycieli, by poznać się bliżej oraz wspólnie spędzić kilka miłych chwil z dala od szkolnych ław.
Program wyjazdu był, jak zwykle, intensywny i bogaty: początkiem atrakcji przewidzianych tego dnia były zabawy integracyjne uczniów klas pierwszych ze swymi wychowawcami, które przeprowadzone zostały w salach lekcyjnych w oczekiwaniu na transport do ośrodka „Przy Patykach. Następnie, po krótkim „zapoznaniu się” uczniów w klasach, nadszedł czas na główną część biwaku, czyli chrzest pierwszaków. Tym razem do głosu doszli ich koledzy z klas IIa i IIb, którzy w ramach otrzęsin przygotowali swoim młodszym kolegom cykl zabaw i konkurencji pozwalających w pełnej humoru atmosferze poznać się bliżej.
Po zakończeniu „zacieśniania więzi” pierwszaków z kolegami ze starszych klas przyszedł czas na… wspólną integrację. Tym razem fantastycznym sposobem na wspólne poznanie się i przeżycie niesamowitych wrażeń był... krótki turniej rekreacyjny, którego pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Konkurencje takie jak m. in.: skoki na skakance, wyścig w workach, przeciąganie liny czy „gorące krzesła” przysporzyły widzom (i uczestnikom) wielu niezapomnianych wrażeń.
Znakomitą zabawę, jaką zapewnili wszystkim widzom nie tylko startujący w „zawodach pierwszaków” uczestnicy zmagań, lecz także organizatorzy turnieju międzyklasowego, zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólne odtańczenie belgijki.
Fantastyczna zabawa i cudowna atmosfera panująca w czasie biwaku integracyjnego jest jedynie potwierdzeniem faktu, że rok szkolny 2023/2024 w bełchatowskim „Herbercie” będzie z pewnością obfitował w wiele równie niezwykłych wydarzeń i imprez!