„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro.
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”
(Mahatma Gandhi)

W poniedziałek 4 września 2023 roku w auli szkolnej ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Ze względu na dużą liczbę uczniów uczących się w naszej szkole, pierwsze po wakacjach szkolne spotkanie odbyło się dwukrotnie: o godzinie 9.00 dla uczniów klas pierwszych i trzecich oraz o godzinie 10.00 - dla klas drugich i czwartych.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor – Małgorzata Jasitczak, składając w krótkim przemówieniu uczniom i nauczycielom życzenia wytrwałości, entuzjazmu w podejmowaniu decyzji oraz osiągania wielu sukcesów na edukacyjnym polu. Przemówienie pani Dyrektor było wstępem do krótkiej uroczystości, której kolejnym punktem było zapoznanie pierwszoklasistów z uczącą w naszej szkole kadrą pedagogiczną. Następnie, obecni w auli szkolnej widzowie mieli przyjemność obejrzeć krótki film, stworzony przez uczniów klasy IIIb pod opieką pani Magdaleny Kapsy – Olejnik zatytułowany „Herbert to...”, w którym występujący – uczniowie „Herberta” – w humorystyczny sposób wypowiadali swe refleksje na temat tego, jaką wartość stanowi dla nich nasza szkoła.
Po projekcji tego krótkiego, ale niezwykle dowcipnego filmu, uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się sal lekcyjnych, by omówić najważniejsze kwestie związane z rozpoczynjącym się rokiem szkolnym 2023/2024.