Zebranie

W dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godzinie 16:30 zapraszamy na zebrania z rodzicami.
Po zebraniach w godzinach 17:00 - 18:00 konsultacje z wszystkimi nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych.

„Jeżeli wybierasz się w podróż
niech będzie to podróż długa
wędrowanie pozornie bez celu
błądzenie po omacku
żebyś nie tylko oczami
ale także dotykiem
poznał szorstkość ziemi
i abyś całą skórą
zmierzył się ze światem”
Zbigniew Herbert

W piątek 28 kwietnia 2023 roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV liceum. To niezwykle wzruszające spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor ZSiPO BSTO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie – pani Małgorzata Jasitczak, która, wspominając czteroletni czas nauki żegnanych uczniów, zachęciła ich do odważnego podejmowania życiowych wyzwań, z jakimi będą się zmagać po zakończeniu edukacji w szkole średniej. Ponadto pani Dyrektor życzyła absolwentom pomyślnego zdania matury i udanego startu w dorosłe życie. Niezwykle wzruszającym, i z pewnością niezapomnianym pięknym dopełnieniem przemówienia pani Dyrektor, był nieoczekiwany występ maturzystów – wyrecytowali bowiem wspólnie wiersz „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta (utwór tak ważny dla naszej „Herbertowskiej” społeczności...).
Po krótkim wprowadzeniu pani Dyrektor Małgorzata Jasitczak zaprosiła na środek sali wychowawców klas IVa i IVb – panią Paulinę Kiedos – Jakóbczyk i pana Michała Fijołka, którzy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywną działalność w Samorządzie Szkolnym.
Dla kończących szkołę kolegów i koleżanek niezwykłą niespodziankę przygotowali uczniowie klasy IIIa – młodzi aktorzy zaprezentowali krótką „opowieść maturalną”, opartą na „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa, w której główna bohaterka zmaga się z odwiecznym dylematem każdego ucznia kończącego szkołę średnią – zdawać czy nie zdawać matury?
Po zakończeniu uroczystości uczniowie z klas maturalnych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami i udali się do swych sal lekcyjnych, by wziąć udział w ostatniej lekcji wychowawczej…