Zebranie

W dniu  1 czerwca  2023 r. (czwartek) o godzinie 17:00
odbędą się zebrania z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

„Bez praw nie może być prawdziwej wolności”
Andrzej Frycz Modrzewski

W środę 26 kwietnia uczniowie klasy IIa pod opieką pana Piotra Stelmaszczyka zaprezentowali przygotowaną na uroczysty apel cześć artystyczną z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi wykonawcy przedstawili w swym spektaklu przebieg powstawania sławnej Konstytucji z uwzględnieniem roli króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i członków Sejmu Wielkiego, którzy doprowadzili do uchwalenia tego niezwykle ważnego dokumentu w sytuacji zagrożenia ojczyzny, w jakim w tamtym czasie była Rzeczpospolita.

Historyczne treści okraszone były znakomicie wykonanymi wierszami i piosenkami o tematyce patriotycznej.