Wielkanoc 2024

Wielkanoc 24

DZIEŃ OTWARTY

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły
który odbędzie się 19 kwietnia 2024 r.
Program spotkania podany zostanie w późniejszym terminie.

W piątek 17 marca 2023 roku zainteresowani nauczyciele i uczniowie wraz ze swymi rodzicami wybrali się do Warszawy na spektakl operowy „Tosca” Giacomo Pucciniego. Ta niezwykła opera, której premiera odbyła się 14 stycznia 1900 roku w Rzymie, opowiada dramatyczną historię miłości Floriii Tosci - sławnej śpiewaczki i malarza Mario Cavaradossiego, którzy w wyniku intryg szefa policji barona Scarpii, poszukującego zbiega z więzienia - byłego konsula Cesare Angelottiego (ukrywającego się u Cavaradossiego) giną w tragicznych okolicznościach.

Historia, osadzona w Rzymie przełomu XVIII i XIX wieku, za sprawą reżyserki Barbary Wysockiej, przeniosła widzów w atmosferę Włoch lat 70. XX wieku. Reżyserka położyła w swym dziele nacisk na takie uniwersalne problemy jak: nadużycia władzy, niewydolność polityczną państwa, bunt społeczeństwa, terror i zamachy, które to problemy wpływają na życie zwykłego obywatela.

Mimo że opera Pucciniego zaprezentowana w warszawskiej Operze Narodowej wykorzystaną w niej scenografią wprowadzała widzów w czasy współczesne, śledzący wydarzenia dziejące się na scenie ze wzruszeniem oglądali dramat miłosny bohaterów (fantastycznie zagrany i zaśpiewany przez sopranistkę Izabelą Matułę, Tadeusza Szlenkiera – tenora oraz barytona Krzysztofa Szumańskiego), z którym ludzie spotykają się w każdym miejscu i czasie historycznym.

Dziękując organizatorkom wyjazdu – pani Ewie Tomassy i pani Dyrektor – pani Małgorzacie Jasitczak realizacji tak świetnego pomysłu integrującego naszą małą Herbertowską społeczność, czekamy na kolejne tego typu teatralno - wycieczkowe inicjatywy!

Tosca 1

Tosca 2