Zebranie

W dniu  30 marca 2023 r. (czwartek) o godzinie 16:30
odbędą się zebrania z rodzicami.
W godzinach 17:00 - 18:00 odbędą się konsultacje ze wszystkimi nauczycielami w ramach godzin dostępności w tym tygodniu.

Serdecznie zapraszamy!

„Między duchem a materią pośredniczy matematyka.“
(Hugo Steinhaus, polski matematyk)

Uczniowie klasy IB postanowili wziąć udział w niezwykłym konkursie noszącym nazwę „Matematyka bez granic”. „Mathématiques Sans Frontières”, bo taka jest jego oryginalna nazwa, to międzynarodowy konkurs organizowany pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Jest to nietypowy konkurs, gdyż w zawodach biorą udział całe zespoły klasowe. Uczniowie rozwiązują zadania w odpowiednio dobranych grupach. Liczy się nie tylko sposób rozwiązania i dobra odpowiedź, ale także szata graficzna przedstawionych rozwiązań. Tematyka zadań dotyczy różnych zagadnień matematycznych i uwzględnia ich korelację z zagadnieniami z innych przedmiotów szkolnych. Zadania odnoszą się do konkretnych przykładów z życia codziennego, mają różny stopień trudności. W rozwiązaniu niektórych zadań potrzebna jest wyobraźnia przestrzenna, a także sprawność manualna (konstruowanie, wycinanie, naklejanie, budowanie modeli, rysowanie itp.). Dodatkową trudnością jest praca „językowa” z jednym z zadań, które jest sformułowane w języku obcym: angielskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim lub francuskim - uczniowie wybierają język, tłumaczą treść, rozwiązują zadanie i udzielają odpowiedzi, która także musi być sformułowana w wybranym języku obcym.
W czwartek 9 marca 2023 roku odbył się finał konkursu. Wszyscy uczestnicy tych niecodziennych matematycznych zadań bardzo aktywnie uczestniczyli w wykonywaniu zadań, byli pomysłowi, kreatywni i twórczy. W wyniku ich pracy powstało wiele trafnych i oryginalnych rozwiązań, które w równie niezwykły sposób były zaprezentowane.
Klasie IB gratulujemy wyników prac i trzymamy kciuki za efekty!

Matma 

Matma 02 

Matma 03 

Matma 04