27 lutego 2023 roku w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu ortograficznego „O Pióro Dyrektora VI LO im. Zbigniewa Herberta”. W zmaganiach o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii wystartowało łącznie 22 uczniów, reprezentujących poszczególne klasy. Zmierzyli się oni z tekstem, którego bohaterami byli „amatorzy katorżniczej podróży przez bezdroża Mrzeżyna”. Dyktando naszpikowane było wszelkimi trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi i okazało się dużym wyzwaniem dla uczestników. Nikomu z piszących nie udało się napisać go bezbłędnie, jednak najlepiej poradziły sobie i najmniej błędów popełniły:
Julia Rutkowska z klasy 4a, która otrzymała tytuł Mistrza Ortografii i zdobyła „Pióro Dyrektora”
oraz Zuzanna Nowak, uczennica klasy 3b, której przyznano wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a szczególnie tym, którzy zostali nagrodzeni.
Do zobaczenia za rok!