Zebranie

W dniu  30 marca 2023 r. (czwartek) o godzinie 16:30
odbędą się zebrania z rodzicami.
W godzinach 17:00 - 18:00 odbędą się konsultacje ze wszystkimi nauczycielami w ramach godzin dostępności w tym tygodniu.

Serdecznie zapraszamy!

"Wyrzuć pamiątki. Spal wspomnienia i w nowy życia strumień wstąp.
Jest tylko ziemia. Jedna ziemia i pory roku nad nią są.
Wojny owadów – wojny ludzi i krótka śmierć nad miodu kwiatem.
Dojrzewa zboże. Kwitną dęby. W ocean schodzą rzeki z gór."
Z. Herbert "Prolog"

Te słowa będące cytatem z wiersza naszego patrona Zbigniewa Herberta wybrzmiały w przejmującej homilii wygłoszone przez ks. Grzegorza Bieńka podczas uroczystej mszy świętej w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, Marta Bagińska z kl. 3b, Roksana Kubiak z klasy 2b i Jakub Owczarek z klasy 3b pod opieką pani Marii Mielczarek i pani Ewy Tomassy. Uczestnicy uroczystości oddali hołd żołnierzom niezłomnym, którzy walczyli o wolną od okupacji sowieckiej Polskę poświęcając swoją wolność, zdrowie, a wielokrotnie i życie. Oddajmy jeszcze raz głos poecie, który tak pisał:
"Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w kopnym śniegu
żółtawy mocz i ten ślad wilczy

szybciej niż w plecy strzał zdradziecki
trafiła serce mściwa rozpacz
pili samogon jedli nędzę
tak się starali losom sprostać"

Z. Herbert "Wilki"