Zapraszamy do udziału w KONKURSIE PRZYRODNICZYM z okazji DNIA ZIEMI - szczegóły w regulaminie
Konkurs na stronie herbert.testportal.pl

W poniedziałek 30 stycznia 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbyła się XV. edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mapa bez tajemnic”.
Konkurs ten ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży umiejętności posługiwania się mapą, która oprócz walorów poznawczych umożliwia kształtowanie umiejętności i wyobraźni przestrzennej. Ponadto szkolne zmagania geograficzne mają na celu pobudzenie zainteresowania geografią oraz podnoszenie poziomu wiedzy uczniów z tej dziedziny nauki.
Każda szkoła ponadpodstawowa z powiatu bełchatowskiego mogła zgłosić 3 uczestników.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Wiktoria Rybak (kl. 4b), Karol Miłkowski (kl. 4b) i Sebastian Makowski (kl. 3b).
Uczestnicy musieli wykazać się między innymi: umiejętnością rozwiązywania zadań z wykorzystaniem mapy topograficznej, znajomością rozmieszczenia portów morskich i lotniczych na świecie, czy też analizą odwzorowań kartograficznych.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasi uczniowie również zostali docenieni: Sebastian Makowski zajął II miejsce, natomiast Karol Miłkowski otrzymał wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów na polu geografii i kartografii!