25 listopada 2022r r. obchodziliśmy w Herbercie Światowy Dzień Pluszowego Misia!
Mogliśmy przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił nam czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania oraz niezapowiedzianych kartkówek.
To się działo dzisiaj, a jaka jest historia?
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie, podczas którego, jeden z myśliwych postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Przeczytał ją producent zabawek, który wykorzystał zdrobniałe imię prezydenta i zaczął sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear. Do dziś w języku angielskim jest ono określeniem wszystkich pluszowych misiów.