W poniedziałek 27 marca 2023 roku ZSP w Kleszczowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny "Palcem po mapie”, którego celem głównym jest popularyzowanie geografii i jej zagadnień wśród dzieci i młodzieży.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Natalia Szumigaj (kl. 4b), Karol Miłkowski (kl. 4b) i Sebastian Makowski (kl. 3b).
Uczestnicy musieli wykazać się między innymi: znajomością flag, stolic i wiedzą na temat rozmieszczenia państw świata, ponadto mieli także wykazać się umiejętnością analizowania różnorodnych map geograficznych oraz wiedzą z zakresu hydrografii Polski.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasz uczeń Sebastian Makowski zajął III miejsce. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów na polu geografii i kartografii!

Konkurs 02