Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pierwszego grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka.
Uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się w obchody Światowego Dnia AIDS, przygotowali plakaty, na których można znaleźć informacje dotyczące specyfiki choroby, mamy zaprezentowane fakty i obalone mity związane z AIDS, przedstawione sposoby zakażenia wirusem oraz działania profilaktyczne.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy.