W środę 14 września 2022 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły pod opieką pani Pauliny Kiedos-Jakóbczyk oraz pana Michała Fijołka wzięli udział w Łódzkim Salonie Maturzystów. Głównym celem tego wydarzenia było zapoznanie uczniów z nową formułą matury oraz przedstawienie ofert uczelni na rok akademicki 2023/2024.

Maturzyści uczestniczyli w wykładach, zorganizowanych na Politechnice Łódzkiej, które prezentowały zmiany, jakie pojawiły się w procedurach i zasadach przeprowadzania egzaminów maturalnych od roku szkolnego 2022/2023. Były to wykłady dotyczące języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wykładowcy chcieli jak najbardziej przybliżyć nową formułę egzaminu poprzez omówienie jego poszczególnych części, dlatego każda z prezentacji kończyła się rozwiązaniem kilku przykładowych zadań maturalnych.
Po skończonych wykładach uczniowie mogli przejść po stoiskach poszczególnych uczelni z całej Polski, by zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Uczestnicy mogli też porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych oraz obecnymi tam studentami, którzy chętnie odpowiadali na pytania licealistów. Dzięki temu uczniowie mogli bezpośrednio od obecnych studentów pozyskać wiedzę na temat studiów.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Salonie Maturzystów pomoże naszym uczniom podjąć decyzję co do swojej edukacyjnej przyszłości.
Tegorocznym maturzystom życzymy jak najwyższych wyników na egzaminie maturalnym oraz dostania się na wymarzone kierunki studiów!