W piątek 9. września 2022 roku cała społeczność bełchatowskiego „Herberta” wybrała się na biwak integracyjny do Ośrodka Konferencyjnego Przy Patykach w Kolonii Łobudzice. Głównym celem wycieczki były otrzęsiny, a więc wprowadzenie uczniów klas pierwszych do naszej małej „herbertowskiej” społeczności. Wszyscy, którzy na tę imprezę rokrocznie się wybierają wiedzą, że taki wyjazd to nie tylko inicjacja pierwszaków, lecz przede wszystkim spotkanie z przyjaciółmi i wspólne aktywne spędzenie czasu.
Tak też było w tym roku: wychowawcy klas pierwszych rozpoczęli pobyt od integracyjnego spotkania ze swoimi podopiecznymi, inni natomiast... przygotowywali „tory przeszkód” z zadaniami przeznaczonymi na chrzest pierwszoklasistów.

Po zakończeniu integracji pierwszaków z wychowawcami przyszedł czas na… wspólną integrację. Tym razem fantastycznym sposobem na wspólne poznanie się i przeżycie niesamowitych wrażeń był... krótki turniej rekreacyjny, którego pomysłodawcą i koordynatorem był pan Piotr Stelmaszczyk. Konkurencje takie jak m. in.: skoki na skakance, kręcenie hula – hop, czy przeciąganie liny przysporzyły widzom (i uczestnikom) wielu niezapomnianych wrażeń oraz emocji wywołanych międzyklasową rywalizacją.
Nadmiaru emocji nie zabrakło także w czasie chrztu, który był kolejnym punktem biwaku. Otrzęsiny, jak każdego roku w naszej szkole, były pomysłowe, atrakcyjne i sprzyjające poznaniu młodszych kolegów przez wszystkich przedstawicieli starszych roczników naszej szkoły. Wszystkich uczestników zabawy zjednoczyło w pewnej chwili wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem raz odtańczona, przez prawie wszystkich uczestników, belgijka.
Biwak integracyjny Anno Domini’ 2022 zakończył się wspólnym powrotem uczestników autobusami do Bełchatowa. Mimo tego, że trwał on tylko kilka godzin, pozostanie z pewnością w sercach i wspomnieniach wszystkich jako impreza, która potwierdziła, że szkoła im. Zbigniewa Herberta to nie tylko codzienna nauka i spotkania na szkolnych korytarzach…

PS Rywalizacja w zawodach sportowych była bardzo wyrównana, o czym świadczy fakt zajęcia pierwszego miejsca ex aequo przez dwie klasy: uczniów klas II b i IV b. Nagrodą dla zwycięzców jest możliwość zamówienia pizzy dla całej klasy (w kwestii realizacji nagrody należy skontaktować się z opiekunami Samorządu Uczniowskiego).
Zwycięzcom i uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy wspaniałej rywalizacji!